talent dziecka — czy tak trudno go zauważyć?

pod tym filmem był taki post, który mnie zwalił z nóg — dziecko musi się uczyć wszystkiego na początku, bo nie wie co lubi… ” Oświećcie mnie, czy naprawdę większość Was tak myśli?

Chciałam kiedyś robić takie konsultacje dla rodziców nt talentów ich dzieci.. taki pomysł, który zarzuciłam, bo wydawało mi się, że każdy swoje dziecko zna i dziecko siebie zna tzn wie czy lubi dany przedmiot, a potem jako dorosły zna siebie, szuka, obserwuje czy lubi swoją pracę, a jak nie to zmienia i szuka dalej odpowiedniej.
Ale teraz .. nie wiem.. Rodzice zachowują się często jak jacyś szaleńcy. Czy wielu nie widzi czym interesuje się dziecko? Przedszkole , podstawówka, to najlepszy okres na obserwacje, potem jest już wpływ innych, szkoła, moda i zanika własny pęd do zgłębiania własnych pasji, u większości ludzi.. jeśli wtedy się ich nie wesprze tylko przekona do własnych pomysłów, albo do tego co wypada, co się „opłaca”, do uczeniasię wszystkiego, dziecku zaczyna być OBOJĘTNE CO LUBI I CZY UDA MU SIĘ TO W ŻYCIU ROBIĆ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s