totalna biologia – przeziębienie u dziecka – studium przypadku

CHOROBA POJAWIA SIĘ W SILNYM ORGANIZMIE (DZIECKO NIGDY NIE CHORUJE) GDY WIELE CZYNNIKÓW SIĘ NAŁOŻY:

– zmęczenie fizyczne, niestabilność emocjonalna, brak odpowiedniego pokarmu przez jakiś czas , zimno zewnętrzne

STUDIUM PRZYPADKU wg totalnej biologii i pięciu przemian / TCM

Dziś rano mój syn nagle wrócił do domu, po krótszym pobycie u kolegi (na noc). Wrócił z objawami przeziębienia.

Czy jak wychodził z domu poprzedniego dnia miał symptomy? I tak i nie.

1. pogoda było ostatnio dziwnie niestabilna, słońce, potem zimno i deszcz

2.dziecko wychodziło na dwór bez kurtki. Poszło w deszczu w adidasach zamiast kaloszy.

tyle że i wcześniej się to zdarzało i nie było konsekwencji w postaci przeziębienia…

o co chodzi?

Czynniki dodatkowe – emocjonalne:

1. Dziecko odmawiało ostatnio jedzenia obiadu, bo mu nie smakował.. Miało niestabilne humory, krótko i źle spało (bliski powrót do szkoły i do dyscypliny, czekanie na spotkanie/nocowanie u kolegi… ) Czyli niestabilność emocjonalna, słabość fizyczna..

2. poobserwowałam dodatkowo dokładne objawy po powrocie od kolegi – kaszel, uczucie duszności, duszenia się, jak astma, kolejnego dnia gorączka, i dreszcze, ból gardła, anginowate objawy

3. drążyłam temat spotkania z przyjacielem – okazało się, że kolega wieczorem był zmęczony, bawili się krótko, poza tym dostał nowy prezent od mamy i jemu głównie poświęcał czas a nie koledze (mojemu synowi). Kolega usnął wcześniej, nie w swoim pokoju, w efekcie mój syn spał sam w jego pokoju, pod kocem którego nie lubi, nie wyspał się, obudził o 6.00 i chciał do domu.

4. na zasadzie PBP = powtarzając po mnie wyrzucał z siebie uczucia – gniewu, smutku, złości. Nie umiał sam (9 lat) określić co się z nim dzieje, było jednak uczucie samotności, rozczarowania, odrzucenia , smutku. Te uczucia przeszły w chorobę. Bo nie zostały wyrażone otwarcie – dziecko je stłumiło. 

skąd to wiemy ?

Piotr Kmieć totalna biologia http://totalnabiologia.net/index.php?topic=109.msg140#msg140

Prawa Natury
Faza aktywna to również epi-kryzys  Czyli takie objawy to może być albo aktywność, albo epi-kryzys (szczytowy moment fazy zdrowienia i jednocześnie punkt zwrotny). Proszę poczytać tutaj: http://5prawnatury.pl/2-prawo-natury/ – wyrażnie widać na wykresie jak w połowie fazy zdrowienia dochodzi do tego szczytowego momentu nawrotu aktywności. Można to łatwo rozpoznać. Jeśli pojawiły się już objawy fazy zdrowienia np. gorączka, kaszel, katar itp i nagle mamy dreszcze, jest nam zimno, boli głowa to na pewno kryzys. Faza aktywna też jest łatwa do zauważenia: zimne kończyny, brak apetytu i emocjonalne obciążenie konfliktem.

)…)konflikt groźby utraty terytorium; konflikt „co ludzie powiedzą …”, np. „żona przyprawiła mi rogi, pewnie teraz stanę się pośmiewiskiem”. Inny przykład: Chory słyszy od ludzi: „działasz mi na nerwy”, „mam cię dosyć” albo „duszę się przy tobie”. I bawimy się w dochodzenie

 (…)Duszności są związane zawsze ze strachem o …? I to trzeba ustalić. Np. „Chcę, a jednocześnie nie chcę krzyczeć, wołać o pomoc” (zapytać co się śniło) i też sprawdzić czy nie jest o podłożu astmatycznym.

 
Grypa pojawia się w fazie naprawczej głównie kiedy mam już kogoś dosyć, nie dogadujemy się, ktoś działa mi na nerwy, chcę zmienić otoczenie, bo mnie ktoś wkurza.

 
Problem z gardłem w tym anginą, to konflikt „niemożności zdobycia czegoś” dotyczący drobnego szczegółu, który nagle urasta do ogromnych rozmiarów, ponad wszelką miarę. Także konflikt związany z brakiem możliwości zdobycia czegoś całkiem nieważnego. W tym przypadku, drobny szczegół nabiera niedorzecznie dużego znaczenia – przeżyte doświadczenie ma charakter węchowy. Popatrzcie na dzieci ( i te duże też!) jak reagują gardłem na swoje małe ale dla nich ważne sprawy.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s